5
Nis

Official

“Official” kelimesi İngilizce asıllı bir sözcük olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “vazife” yahut “iş” mazmunına gelir. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na derece uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda patronaj ve hükümet maslahatlerinde kullanılırdı.

Midi Çağ süresince, “official” kelimesi, hükümet yahut kilise tarafından atanmış bir görevliyi tarif etmek kucakin kullanılmaya çıbanlandı. Bu görevliler, örneğin büyüklük daireleri yahut kiliselerde çeşitli maslahatlerle sorumlu olan kişilerdi.

Giderek, “official” kelimesi daha geniş anlamlar kazandı ve resmi yahut mezun bir konumda mevcut rastgele bir kişgüzel tarif etmek kucakin kullanılmaya çıbanlandı. Hasetmüzde, “official” kelimesi ekseri hükümet, spor yahut iş dünyası gibi resmi bir konumda mevcut kişileri yahut kurumları tarif etmek kucakin kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Giderek, sözcük resmi yahut mezun bir konumda mevcut rastgele bir kişgüzel tarif etmek kucakin kullanılmaya çıbanlamıştır.

Etiketler: , , ,

takipçi satın al Seo Fiyatları https://hamileblog.name.tr/ https://wordpressseouzmani.name.tr/ https://vegan.name.tr/ https://rizeotobusbiletleri.name.tr/ https://yapbozbirlestirme.name.tr/ Heets Satın Al
Steroid Satın Al Steroid Sipariş Fantezi İç Giyim Hacklink
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al puff bar satın al