8
Tem

turanturan.com.tr: Siğil Tedavisi

Siğil oluşumunun baz nedeni HPV adı verilen human papilloma viryüzeyür. Sair bir deyiş ile HPV olarak adlandırılan insan papilloma virüslerinin illet evetğu bir enfeksiyondur. Bahsi güzeşte HPV virüsünün utanmaü fazla türü mevcuttur. Hpv yani Human papilloma virüsü derinin en üst kısmında bulunan hücreleri etkilemekte ve böylelikle hücrelerin çoğalmasına, keratinlerin üremesine niye olur. Siğiller alelumum insanların ten rengine bakılırsa oluşmaktadır. Safi iki tür siğil HPV kaynaklı bileğildir. Bunlar göbekli siğil ve seboreik siğillerdir. Bu siğil türlerinin ikisi bile hak siğil bileğillerdir. Siğil Nasıl Geçer? Normalde siğillerin birçoğu insan vücudu midein zararlı olmamakta ve herhangi bir terapi uygulanmaksızın kendi kendine geçebilmektedir. Bununla müşterek rahatsız edici olan ya da genital bölgede çıhun siğillerin ise terapi edilmesi gereklidir. Siğillerde nezif ya da iltihaplanma mevcutsa, atopik dermatit kabilinden ayrıksı cilt hastalıkları ile müşterek görülüyorsa, göbekli siğil olarak tanınan molluskum kontagiosum türünde bir siğilse, temelı cilt kanser türleri ile karışabileceğinden yaşa ilişkilı seboreik siğil varsa mutlaka kompetan bir cilt doktoruna başvuru edilmelidir.

Genital siğillerin belirtilerinin çok fazla olduğunu söylemeyiz. Çoğunlukla bu siğiller çıkmaya esasladığında hastalar doktora esasvuruyor ve fecirı konuyor. Siğillerin katı dizi kaşıntı, yanma ve nezif kabilinden problemler da yaşanabiliyor. Genital Siğil Niye Oluşur? Genital bölgede siğil oluşmasının nedeni HPV virüsüdür. Bu virüsün çok adetda farklı zir türü bulunuyor ve bu türlerden bazenları hem kadınlarda hem bile erkeklerde genital siğillere niye oluyor. Fakat temelı kişilerde siğiller ya da herhangi farklı bir araz bile ortaya çıkmayabiliyor. Bir ayrıksı deyişle enfekte olan kişilerde belirtiler gözlemlenmeyebilir. Genital Siğil İçin Riziko Faktörleri Nelerdir? Erken yaşlarda eşeysel ilişkiye kalkmak Çok adetda partnerle korunmasız ilişkiye saplanmak Eşeysel yolla bulaşan farklı hastalıkların kişide olması Bağışıklık sisteminin ince yapılı olması HPV Enfeksiyonu, Genital Siğil Dışında Ne Hastalıklara Yol Harisar? HPV enfeksiyonunun sıklıkla erkân heveslitığı problemlerın başlangıcında genital bölgede siğiller çıkması geliyor. Bununla müşterek rahim ağzı kanseri vakalarının cesim bölümünden bu virüs sorumludur. Genital Siğil Hamilelikte Mesele Yaratır Mı? Gebeliğe ilişkilı ekstra bir sorun meydana gelmez. Yalnızca genital siğillerin temelı bölgelerde olması durumunda doğumda aşırı gerilmeye ilişkilı kanamalar kabil. Özellikle vajinal duvarda bulunan ve ebatları cesim olan siğillerde bu mesele yaşanıyor. Genital Siğil Oluşumunu Önlemek Olabilir Yöneten? Genital siğillerin oluşmasını önlemenin ilk yolu kondom tasarrufıdır. Çünkü HPV virüsü eşeysel yolla bulaşıyor ve bulaşmasını önlemek midein bile eşeysel ilişkide kondom kullanılması örutubet taşıyor. Aynı zamanda bu virüse yönelik olarak vüruttirilen aşılar da mevcuttur. Hanımefendilerin oldukça etkili eşeysel yaşamma esaslamadan önce aşı yapmış oldurmalarında kâr var. 9 yaş üstü olan kız ve mert çocuklara aşı kuruluşlması kabil olabiliyor. Fakat bu dönemde aşı kuruluşlmadıysa ilerleyen dönemlerde bile kuruluşlabilir. 45 yaşına denli olan hanımlar HPV virüsüne yönelik aşılardan faydalanabilir.

siğil tedavisi

Etiketler: , , , , ,

There are no comments yet

Why not be the first

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipçi satın al Seo Fiyatları https://hamileblog.name.tr/ https://wordpressseouzmani.name.tr/ https://vegan.name.tr/ https://rizeotobusbiletleri.name.tr/ https://yapbozbirlestirme.name.tr/ Heets Satın Al
Steroid Satın Al Steroid Sipariş Fantezi İç Giyim Hacklink
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al puff bar satın al